Reklama Promocja Marketing

Serwisy ogłoszeniowe – szybki start w sieci

wyszukiwarka Google

Założyłeś firmę i chcesz zdobywać klientów za pomocą Internetu. To teraz najpopularniejsze medium na świecie a wraz z rewolucją mobilną ludzie są jeszcze częściej w sieci (widać to chociażby po zwiększonych ilościach wyświetleń części filmików na Youtube).

Od czego zacząć? Dobrze jest na początku usiąść i w zwykłym dokumencie wordowskim stworzyć informacje o firmie i ofercie. Później ten tekst może ulegać korektom, jednak dobrze jest mieć punkt wyjścia.

Promocję w Internecie można zacząć od serwisów, gdzie za darmo albo prawie za darmo możesz zamieścić informacje o firmie i swoją ofertę. Zwłaszcza jeżeli prowadzisz usługi o charakterze lokalnym, to jest kilka serwisów, gdzie naprawdę za darmo albo bardzo tanio zareklamujesz swoją firmę. Są to: olx, lento, sprzedajemy. To co jest szczególnie ważne w tych serwisach to to, że pozwalają one właściwie od razu korzystać z mocy jaką daje wyszukiwarka Google. Zajmują bowiem wysokie miejsca na stronach wyników wyszukiwań. Wyszukiwarka Google to około 70-90 procent ruchu w sieci, także zamieszczenie danych swojej firmy i oferty w wyżej wymienionych serwisach może dać wymierne korzyści. Przede wszystkim masz szansę szybko zdobyć klientów, co jest niezwykle ważne w przypadku nowej firmy.